Chorwackie atrakcje z wyjątkowym dostępem do wody, które warto zobaczyć – Rovinj

Polscy turyści chętnie odwiedzają półwysep, dzięki któremu Chorwacja zdobyła tak wielkie uznanie w oczach turystów. Istria, bo o niej mowa, to region wyjątkowo popularnym, a wypoczynek na jej terenie oferuje już niemal każde biuro podróży.

Malownicze atrakcje turystyczne

Nie brak tu malowniczych zakątków na rodzinne wczasy oraz miasteczek, które w czasie takich wakacji można zwiedzić. Jednym z nich jest Rovinj, uznawane za jedno z najwspanialszych miast nad Adriatykiem. Jest to popularna miejscowość wypoczynkowa, która może się pochwalić wspaniałą zabudową. Mariny i bazy nurkowe czynią z tego miasta idealna bazę dla amatorów sportów wodnych, którzy chętnie przybywają tu z całej Europy.

Na jakie atrakcje w tym pięknym mieście koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście jest plac portowy z piękną fontanną oraz okazałą wieżą zegarową w stylu późnego renesansu. To jeden z ciekawszych zabytków z czasów weneckich, jakim może się obecnie pochwalić Istria. Na starym mieście zachwycać może również barokowy pałac, w którego zabytkowych murach ma obecnie swą siedzibę Muzeum Miejskie.

Planujesz spędzić wakacje nad morzem? Warto wybrać polskie morze i atrakcje turystyczne na północy Polski – sprawdź na stronie GdyniaOnline.pl co ma do zaoferowania Gdynia.

Ponadto w Rovinj można też zobaczyć ciekawy ratusz oraz wzniesiony w XVII wieku łuk triumfalny. Z zabytków sakralnych obiektem wyjątkowo interesującym jest kościół św. Eufemii z XVIII wieku, będący kolejną budowlą utrzymaną w weneckim stylu. Uwagę przyciąga także kaplica z XIII stulecia, która jest najstarszą zachowaną budowlą na terenie miasta. Wielką atrakcją dla turystów jest również tutejsze akwarium, w którym można zdobyć sporo informacji na temat fauny i flory Adriatyku.