Gdynia dla ciekawych – Oksywie

Dla wielu z nas Gdynia to przede wszystkim nowoczesne, portowe miasto, które może się pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi oraz ciekawą zabudową, utrzymaną głównie w stylu modernistycznym. Warto jednak pamiętać, ze wycieczki po gdyńskich dzielnicach będą wspaniałą lekcją historii dla każdego z nas. Gdzie czekają na nas najcenniejsze atrakcje?

Turyści, którzy spędzają wczasy nad morzem w rejonie Gdyni, koniecznie powinni znaleźć czas na wyprawę na teren najstarszej dzielnicy wchodzącej w skład tego miasta. Jest nią Oksywie – dzielnica, która może się pochwalić malowniczym otoczeniem oraz historią sięgającą XIII wieku. Tutejszy kościół p. w. św. Michała Archanioła to nie lada gratka i dla miłośników sztuki sakralnej, i dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje Pomorza Gdańskiego. Ta świątynia to jeden z najcenniejszych i najstarszych zabytków architektury sakralnej w tej części kraju, warto mu się zatem uważniej przyjrzeć.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym wspaniałym mieście morskim, kliknij Gdynia Online.

Może się on pochwalić nie tylko ciekawą sylwetką, ale i ogromną ilością tablic pamiątkowych. Mają one przypominać o ścisłych związkach tego miejsca z Marynarką Wojenną. Nie brak tu nawiązań do znanych marynarzy oraz okrętów, których losy ściśle związały się z losami portu w Gdyni. Warto też zajrzeć na teren cmentarza, który znajduje się przy kościele. Można tu zobaczyć groby osób związanych z Marynarką Wojenną, można też nacieszyć się pięknym widokiem na pobliski port. Wszystko to sprawia, że wycieczki po terenie dzielnicy Oksywie na długo pozostają w pamięci turystów.