Jaki jest najlepszy certyfikat nurkowy?

Certyfikaty nurkowe są zaprojektowane tak, aby pomóc początkującym i rekreacyjnym nurkom nauczyć się poprawnego używania sprzętu do nurkowania i bezpiecznego nurkowania na określone głębokości.

Wiele organizacji wydaje certyfikaty nurkowe, z których najbardziej znane to Professional Association of Diving Instructors (PADI), School of Diving International (SSI) i National Association of Underwater Instructors (NAUI).

Certyfikaty obejmują zakres od podstawowych certyfikatów na wodach otwartych do certyfikatów dla dłuższych nurkowań. Niektóre czynności i manewry nurkowania technicznego wymagają specyficznych certyfikatów, dlatego pomocna może być znajomość każdego z nich. Wszyscy certyfikatorzy nurkowania są przeszkoleni aby pomóc każdemu typowi kursanta. Przygotują Cię z podstawowym wyposażeniem do nurkowania w dowolnym miejscu na świecie.

Poznaj wszystkie stopnie certyfikatów PADI

Znaczenie certyfikacji nurkowej

Certyfikacja oznacza, że wiesz jak prawidłowo używać sygnałów ręcznych, odczytywać ciśnienie i głębokościomierz, jak działa każdy element wyposażenia i co robić, gdy znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji. Po zdobyciu podstawowego certyfikatu płetwonurka, możesz go rozwijać zdobywając więcej doświadczenia lub uzyskując dodatkowe certyfikaty, aby uczyć ludzi jak nurkować lub pracować z narzędziami pod wodą.

Oczywiście, są centra nurkowe, instruktorzy nurkowania lub kluby nurkowe, które powiedzą Ci, że certyfikat nurkowy, który wydają jest najlepszy, a inne certyfikaty nie są tak dobre. Kilka organizacji oferuje certyfikaty nurkowe, ale najbardziej znaną i uznaną organizacją jest Professional Association of Diving Instructors, PADI.

Certyfikacja PADI oferuje szeroki wachlarz zalet, takich jak instruktaż online, w dowolnym miejscu na świecie, możliwość wystawienia i odnalezienia certyfikatu online w każdej certyfikowanej szkole nurkowania. Pozostałe organizacje oferują podobne certyfikaty do PADI.

Jaki jest najlepszy certyfikat nurkowy?

Jednakże, jeśli istnieje specjalistyczny rodzaj nurkowania, którego chcesz się nauczyć i wyspecjalizować, zaleca się sprawdzenie kursów oferowanych przez każdą z organizacji nurkowych, aby ustalić, czy wydają one certyfikaty, których szukasz.

To co musisz rozważyć najpierw to wiedzieć czego chcesz i jak daleko chcesz się posunąć, czy chcesz się tylko nauczyć i stać się dobrym nurkiem, czy chcesz uczynić swoją praktykę swoim zawodem. Zaleceniem ekspertów jest, aby nie spieszyć się z wyborem kursu lub szkoły nurkowania i jeśli masz cierpliwość, aby uzyskać jak najwięcej informacji od wszystkich nurków, których znasz.