Ile kosztuje kurs nurkowania?

Miejsce, do którego zdecydujesz się pojechać jako nowy nurek, aby ukończyć kurs może znacząco wpłynąć na koszt szkolenia. Lokalne nurkowanie na plaży lub nurkowanie na wodach otwartych – jeśli masz ocean w pobliżu – będzie zazwyczaj kosztować znacznie mniej niż wakacje na Karaibach.

Dlatego cena za wyznaczenie najlepszego miejsca nurkowego jest zwykle dwa do trzech razy wyższa niż ukończenie kursu nurkowego na miejscu.

Na przykład, ankieta przeprowadzona w centrach nurkowych w wykazała, że koszty szkolenia wahają się od 1500 zł do 2000 zł lub więcej, w zależności od tego, co jest zawarte w kursie i w jakiej lokalizacji.

Jaki jest najlepszy certyfikat nurkowy?

Najtańsze opcje „nauki nurkowania”

Niektóre sklepy ze sprzętem nurkowym w swoich strategiach marketingowych oferują kursy z zamiarem zrekompensowania zysków ze sprzętu lub innej dodatkowej sprzedaży. To jest w porządku, ale należy pamiętać, że te kursy są często wykonywane tak szybko jak to możliwe i nie obejmują wszystkich kosztów

Centrum nurkowe, które pobiera uczciwą cenę za kurs, bierze pod uwagę, że potrzeba więcej czasu i praktyki, aby stać się dobrym nurkiem. Dobry instruktor powinien być w stanie zarobić na życie ucząc tych kursów. Wszystko to zwiększa koszty ogólne, podnosząc ceny kursów, ale jako konsument zdecydowanie dostajesz to, za co płacisz w przypadku certyfikowanych szkoleń nurkowych.

One thought on “Ile kosztuje kurs nurkowania?

Dodaj komentarz