Rodzaje certyfikatów dla płetwonurków

Certyfikacja nurkowania jest podzielona na zajęcia w klasie i zajęcia na basenie, aby wyszkolić Cię i sprawdzić Twoją wiedzę na temat umiejętności potrzebnych do nurkowania. Większość certyfikatów wymaga odbycia określonej ilości szkoleń i godzin lekcyjnych przed przystąpieniem do egzaminu. Oto najczęstsze rodzaje certyfikacji nurkowych:

Odkrywanie nurkowania.

Program ten pozwala na nurkowanie do głębokości 12 metrów w towarzystwie profesjonalnego nurka. Nie pozwala na nurkowanie w pojedynkę. Jest to dobry certyfikat dla tych, którzy mogą być zainteresowani nurkowaniem na poziomie Open Water.

Certyfikacja nurka na wodach otwartych

Certyfikat Open Water Diver, czasami nazywany również „licencją płetwonurka” lub „certyfikatem płetwonurka”, jest poświadczeniem, które pozwala na napełnianie zbiorników tlenu, wypożyczanie profesjonalnego sprzętu do nurkowania. Nurkowanie z łodzi, zanurzając się na głębokość 18 metrów. Możesz również wziąć udział w zajęciach z fotografii podwodnej i wideografii, jeśli posiadasz certyfikat open water.

Nurkowanie w nocy

Certyfikat Advanced Open Water Diver

Certyfikat ten jest wydawany kandydatowi, który zaliczył zaawansowany kurs płetwonurkowania na wodach otwartych. Celem certyfikacji jest zademonstrowanie, że rozwinąłeś swoje umiejętności nurkowe. Zaawansowana certyfikacja nurkowa zwiększa pewność siebie w nawigacji podwodnej, poprawia umiejętności nurkowe, pozwala na eksplorację podwodnych wraków, praktykowanie nurkowania nocnego i fotografii podwodnej.

Certyfikacja Płetwonurka Ratownika

Certyfikat ten pozwoli Ci nauczyć się jak pomagać innym podczas nurkowania; aby uzyskać ten certyfikat musisz wcześniej przejść szkolenie CPR i pierwszej pomocy w ciągu ostatnich 24 miesięcy przed uzyskaniem tego certyfikatu. Certyfikat ten umożliwi Ci rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem u kolegów nurkowych, zarządzanie sytuacjami awaryjnymi i zespołami nurkowymi, ratowanie nurków w niebezpieczeństwie i ratowanie nurków, którzy nie reagują.

Certyfikacja Dive Master

Certyfikat Dive Master jest jednym z najbardziej zaawansowanych certyfikatów nurkowych oferowanych przez PADI, nurkowie mogą zdobyć ten certyfikat po zdobyciu certyfikatu ratownika. Musisz także zdobyć co najmniej pięć specjalistycznych certyfikatów PADI i mieć co najmniej 50 wykonanych nurkowań.

Certyfikacja nurka wrakowego

Posiadając ten certyfikat możesz eksplorować i nawigować wokół wraku z poszanowaniem statku i jego środowiska. Nauczy Cię również, jak badać i mapować wrak do różnych celów. Certyfikat nurkowania wrakowego pozwala na badanie i mapowanie wraku za pomocą narzędzi podwodnych, z uwzględnieniem bezpieczeństwa związanego z eksploracją i nawigacją na wrakach wszystkich typów. Pozwoli Ci również na zastosowanie linek i kołowrotków penetracyjnych pomocnych w eksploracji, a także na zastosowanie technik pływania pozwalających uniknąć nadmiernego naruszania wraku.